3DEXPERIENCE – skróty

27 lutego 2020

CATIA 3DEXPERIENCE, podobnie jak w CATIA V5 daje możliwość wywołania różnych poleceń w polu paska stanu (status bar), dzięki dodaniu „c:” przed ich nazwą.

Jedną z ciekawszych jest c:Compare structure. Po jej wpisaniu, mamy możliwość porównania dwóch złożeń ze sobą. Powinny być one otwarte, aby ukazało się okno wyboru pliku, z którym chcemy je zestawić – należy wskazać drugi z nich. Otrzymujemy rezultat po weryfikacji odpowiedniego złożenia – części są oznaczone różnymi kolorami. Dzięki okienku B.I Essentials, w którym zawarta jest legenda możemy dowiedzieć się, które elementy są identyczne, a które zostały dodane/odjęte, zmodyfikowane itp. Wynik można zapisać do pliku .csv.

W CATIA V5 jeśli chcemy ukryć/odkryć wszystkie linie w części, należy przejść do Tools-> Hide/Show-> All lines. W złożeniu natomiast należy wyszukać linii przy pomocy narzędzia Search(Edit-> Search). W CATIA 3DEXPERIENCE możemy to zrobić szybciej, wpisując w polu paska stanu komendę c:HLines żeby ukryć wszystkie linie i c:SLines w celu pokazania ich. Polecenie działa też na punkty, płaszczyzny, powierzchnie itp.

Po wpisaniu polecenia c:Find in this app otrzymujemy listę dostępnych komend wraz z krótkim objaśnieniem.