5 zalet paletyzacji robotem w branży farmaceutycznej

8 września 2022

W warunkach wzrostu cen oraz rosnącej konkurencji wydajność procesów produkcyjnych jest kluczową kwestią z perspektywy każdego przedsiębiorstwa. W szczególności dotyczy to firm z branży farmaceutycznej, które dodatkowo muszą spełniać wiele norm prawnych oraz zadbać o bezpieczeństwo, jak i dokładność procesów podczas produkcji czy pakowania leków. Rozwiązaniem w tym wypadku jest automatyzacja procesów przy pomocy robota do paletyzacji.

Sprawdź 5 korzyści płynących z paletyzacji przy pomocy robota współpracującego w branży farmaceutycznej:

1) Przyśpiesza proces pakowania

W przypadku branży farmaceutycznej kluczowym etapem w procesie całej produkcji jest dokładne i staranne zapakowanie każdego produktu. Mechanicznyproces paletyzacjijest zwykle bardzo czasochłonny i wpływa negatywnie na jej wydajność. Przyśpieszenie tego procesu jest możliwe dzięki użyciu m.in. robotów współpracujących, które z łatwością odwzorują ręczny procesy pakowania towarów. Dodatkowo dobór odpowiednich chwytaków do robota zagwarantuje precyzje pakowania wyrobów medycznych.

2) Minimalizuje błędy w pakowaniu

Produkty farmaceutyczne muszą zostać zapakowane nie tylko szybko, ale również z dużą dokładnością oraz precyzją. Liczba błędów na tym etapie trzeba ograniczyć do minimum, aby zapobiec narażeniu towaru na uszkodzenia. Paletyzacja przy pomocy robota jest idealnym rozwiązaniem, ponieważ dobrze zaprogramowany cobot zminimalizuje pomyłki podczas pakowania towarów, które występować mogą w przypadku manualnej paletyzacji.

3) Łatwy do wdrożenia oraz integracji z innymi stanowiskami

Wdrożenie robota współpracującego jest niezwykle łatwe. Nasza firma pomoże Ci w dobrze oraz integracji robota dostosowanego do Twoich potrzeb, a także procesów. Dobierzemy odpowiednie chwytaki oraz dobierzemy oprogramowanie, a także przeprowadzimy szkolenie z obsługi robota do paletyzacji.

4) Zwiększa bezpieczeństwo w miejscu pracy

Standardy bezpieczeństwa są kluczową kwestią w branży farmaceutycznej nie tylko na poziomie samych produktów, ale również na etapie produkcji. Ryzyko obrażeń spowodowanych na hali produkcyjnej podczas ręcznego pakowania produktów jest bardzo wysokie. Wdrożenie robotów współpracujących do tego typu prac pozwoli jednak je zminimalizować oraz poprawić standardy bezpieczeństwa na produkcji.

5) Dokładna kontrola jakości na ostatni etapie produkcji

Pakowanie oraz paletyzacja to ostatni etap na linii produkcyjnej, a także ostatni punkt, w którym można wykryć produkty, które nie spełniają założonych standardów jakości. Automatyzując proces robotem współpracującym, możesz zaprogramować go w taki sposób, żeby każdy odchyłka od normy została wyłapana oraz zakomunikowana przez robota. Dzięki takiemu rozwiązaniu jesteś pewny, że standardy jakości utrzymane są od początku procesu aż do jego zakończenia.

Wymienione zalety robotów współpracujących w branży farmaceutycznej, to tylko niektóre z korzyści, które płyną z automatyzacji procesu paletyzacji. Skontaktuj się z nami, a nasi specjaliści powiedzą Ci, jak zwiększyć konkurencyjność Twojej firmy, dzięki cobotom Universal Robots.

Chcesz dowiedzieć się, ile będzie kosztować automatyzacja procesu paletyzacji w Twojej firmie? Napisz do nas!