Dassault Systèmes rozszerza aplikację DELMIA o rozwiązania AR

21 września 2022

Dassault Systèmes przejęła firmę Diota, która dostarcza oprogramowanie wspomagające procesy operacyjne z zakresu montażu oraz kontroli jakości dla branży produkcyjnej. Przejęcie przyczyni się do rozwoju aplikacji DELMIA na platformie 3DEXPERIENCE o wirtualne bliźniaki (vitrtual twin) dla produkcji. Rozwiązanie umożliwi optymalizację oraz poprawę wydajności złożonych procesów operacyjnych w m.in. branży lotniczej, obronnej, jak i automotive.

Francuska firma Diota działa od 2009 roku i dostarcza klientom nowoczesne rozwiązania oparte na technologii cyfrowej, które pomagają firmom przemysłowym przejść w nową erę cyfrowej transformacji. Oprogramowanie wykorzystuje m.in. sztuczną inteligencję, technologię 3D w tym rozszerzoną rzeczywistość AR (Augmented Reality). Umożliwia ono optymalizację operacji i procesów poprzez wspomaganie operatorów oraz inżynierów w pracach montażowych, jak i w procesie kontroli jakości. Rozwiązanie jest dodatkowo kompatybilne z większości systemami oraz urządzeniami stosowanymi w przemyśle.

Obecnie z rozwiązań Diota korzysta ponad 100 firm w 16 krajach, w tym przedsiębiorstwa z branży automotive, jak Stellantis (producent marek takich, jak Fiat, Opel, Peugeot, Citroën) oraz Iveco (samochody dostawcze, ciężarowe), a także firmy z branży lotniczej i zbrojeniowej, jak BAE Systems, Safran czy Dassault Aviation.

Dassault Systèmes zintegruje oprogramowanie Diota z aplikacją DELMIA dostępną na platformie 3DEXPIRIENCE. DELMIA wykorzystywana jest do wirtualnego modelowania, optymalizacji produkcji czy łańcuchów dostaw. Połączenie tych dwóch produktów dostarczy interaktywne rozwiązanie, łączące wirtualne bliźniaki z danymi ze świata rzeczywistego.


DELMIA to oprogramowanie wykorzystywane do zarządzania cyklem życia produktu, które specjalizuje się w cyfrowej produkcji oraz jej symulacji. Dowiedź się więcej o aplikacji DELMIA na platformie 3DEXPIRIENCE TUTAJ lub napisz do nas.