Dominacja 3DEXPERIENCE w świecie sportów motorowych

27 maja 2021

Przez ponad 100 lat rozwoju rywalizacji, po raz pierwszy w historii jesteśmy w sytuacji, w której na główne serie wyścigowe narzucane są restrykcyjne ograniczenia budżetowe. To, co ma zwiększyć konkurencyjność małych zespołów, wymusza przede wszystkim lepsze zarządzanie projektami w całym procesie PLM.
Od dekad wszystkie nowe technologie oraz materiały trafiają w pierwszej kolejności do liderów najpopularniejszych zawodów samochodowych na świecie, a następnie są adaptowane w codziennie używanych przez nas środkach transportu. Na tej podstawie możemy stwierdzić, że załogi Formuły 1, czy też zyskujące coraz większe uznanie w ostatnich latach Formuły E, szczególnie dokładnie analizują rozwiązania, na których opiera się ich praca przed dokonaniem inwestycji. Produkty Dassault Systemes – a przede wszystkim platforma 3DEXPERIENCE, zdecydowanie zdominowały królewskie serie motosportu, co potwierdzają następujące fakty:

  • 7 z 10 zespołów F1 korzysta z rozwiązań DS przy kompleksowym projektowaniu pojazdów
  • 5 z 7 zespołów wykorzystuje platformę 3DEXPERIENCE
  • 3 z 4 dostawców silników korzysta z rozwiązań DS. przy tworzeniu jednostek
  • Wszystkie 12 zespołów Formuły E korzysta z platformy 3DEXERIENCE przy projektowaniu pojazdów

Dla wszystkich fanów motoryzacji nie ma prawdopodobnie lepszej referencji, niż siedmiokrotny triumfator F1 –  Mercedes AMG Petronas F1 Team: