Gdzie przetestowałbyś supersamochód? W kole podbiegunowym! To oczywiste!

28 lutego 2017

Jak budujesz jeden z najszybszych i najmocniejszych samochodów na świecie to chcesz być pewnym, że osiągnie swoje najwyższe osiągi bez względu na warunki jakie napotka. Zgodnie z tym tokiem myślenia postępuje McLaren, który wziął swój najnowszy samochód, P1, na tor testowy, na którym musiał stawić czoła najtrudniejszym warunkom.

W niedawno opublikowanym nagraniu McLaren pokazuje pięknie zakamuflowanego P1 jeżdżącego po śniegu i lodzie z właściwą dla swojej sylwetki prędkością. Całość miała miejsce na północy Szwecji, na granicy koła podbiegunowego. McLaren chciał w ten sposób upewnić się, że P1 będzie najlepiej prowadzącym się samochodem po drogach i torach wyścigowych… czy też zamarzniętych jeziorach.

Wyposażony w 3,8 litrowy, podwójnie doładowany silnik V8, P1 będzie osiągał 349 km/h. Jakby tego było mało przyspieszenie od 0 do 100 km/h nie powinno zając więcej niż 3 sekundy!

W ciągu najbliższych kilku miesięcy McLaren będzie publikował kolejne nagrania, które zostaną zwieńczone ich udziałem w Goodwood Festival of Speed. Wszystko to wycelowane jest w promowanie wypuszczenia na rynek skromnej serii 375 sztuk P1.

Podczas gdy McLaren wierzy w to, że limitowana produkcja roztoczy wokół supersamochodu ekskluzywną atmosferę, można przypuszczać, że jego cena skutecznie będzie trzymać zwykłych śmiertelników z daleka. P1 będzie oferowany za blisko 1,5 mln dolarów!

Niżej zamieszczamy link do wspaniałego filmiku z testów:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Hb_6pNFqqNA