Heesen Yachts – wydajność napędzana przez innowacje

28 lutego 2017

Wielu klientów Dassault Systemes jest liderami w swoich branżach i kreuje trendy wśród innych producentów. Stale rosnące standardy wymuszają na liderach stosowanie najnowocześniejszych dostępnych rozwiązań. Jedną z takich firm jest Heesen Yachts.

Dział projektowy Heesen Yachs korzysta z oprogramowania Dassault Systemes. Pozwala to na jednoczesne projektowanie konstrukcji, maszynerii, okablowania oraz innych komponentów jachtu. W Catii, po za poszyciem statku, wykonuje się kompletne modele wszystkich elementów funkcyjnych jednostki (od wycieraczek okien po ścieżki elektryczne, hydrauliczne, pneumatyczne, czy wentylacyjne). Pozwala to na złożenie sieci systemów, bez ryzyka ich przecinania się oraz optymalizacji ich długości, co pozwala na spełnienie wszelkich wymogów bezpieczeństwa stawianych statkom tej klasy. Takie rozwiązania pozwalają zmniejszyć koszty i czas wytwarzania produktu końcowego.

Firma Heesen Yachts została założona w roku 1978 przez Fransa Heesena w holenderskim Oss. Obecnie marka jest znana z produkcji na zamówienie luksusowych łodzi z aluminiowym poszyciem, rozwijających prędkość nawet do 30 węzłów (około 56km/h). Prędkość ta nie wydaje się zbyt wielka, lecz przy długościach kadłuba sięgających nawet 70 metrów i wadze kilkunastu tysięcy ton, staje się imponująca.

Dzięki zastosowaniu zaawansowanych metod badawczych (miedzy innymi w programie Catia), najnowszy projekt o nazwie Galactica Star, posiada obecnie najbardziej zoptymalizowaną konstrukcję kadłuba, dzięki czemu zwiększono zasięg jednostki o 30% w stosunku do podobnej wielkości statków.

Heesen Yachts to firma, która jako jedna z pierwszych przeszła z dokumentacji 2D do 3D. Wszelkie wytyczne dla działu produkcyjnego są przekazywane poprzez program CATIA Composer (dawniej 3DVIA). Podobnie informacje są przesyłane architektom wnętrz, by spełnić wymagania inwestorów.

Zapraszamy do odwiedzenia strony Heesen Yachts na: https://www.heesenyachts.com