Optymalizacja i nowe rozwiązanie w procesie BiW od Dassault Systèmes oraz BMW Group

12 maja 2022

Firma Dassault Systèmes razem z BMW Group opracowały aplikację Stamping Die Face Design w CATIA, przeznaczoną do optymalizacji procesu BiW (body-in-white).

Efektywne zarządzanie produkcją wiąże się z ciągłą optymalizacją procesów i jest jedną z kluczowych kwestii w branży automotive. Projektowanie i produkcja oprzyrządowania to znacząca część kosztów rozwoju pojazdu, więc jego optymalizacja jest kluczowym czynnikiem w branży.

Dassault Systèmes od lat łączy siły z BMW Group.

Produkcja części samochodowych poprzedzona jest przygotowaniem wielu czasochłonnych projektów, co wiąże się z poniesieniem wysokich kosztów podczas procesu produkcyjnego.
Dassault Systèmes oraz niemiecki producent samochodów BMW Group wykorzystali swoją wieloletnią oraz specjalistyczną wiedzę i jakiś czas temu rozpoczęli współpracę, która miała na celu optymalizację procesu BiW. Firmy wspólnie stworzyły gotowe rozwiązanie, które usprawniło proces w BMW Group, a co za tym idzie, zredukowało koszty produkcyjne.

Aplikacja Stamping Die Face Design w CATIA pomogła usprawnić proces BiW.

Dzięki wykorzystaniu aplikacji CATIA Stamping Die Face Design firmy Dassault Systèmes zapewniona została cyfrowa ciągłość we wszystkich fazach rozwoju. Zastosowanie CATIA pomaga zmniejszyć nakład pracy, dostarczając wszystkie niezbędne informacje, które wykorzystywane są w kolejnych etapach procesu. CATIA pozwala m.in. na symulację pracy linii produkcyjnej, czy kalkulacje kosztów. Dodatkowo oprogramowanie posiada zaawansowane funkcje do projektowania powierzchni. Funkcjonalność dostępna jest również jako rola Stamping Die Designer na platformie 3DEXPERIENCE.

Więcej o współpracy Dassault Systèmes i BMW Group znajdziesz TUTAJ.


Potrzebujesz zoptymalizować produkcję? Poznaj możliwości CATIA i zacznij usprawniać swoje procesy już teraz! Nasi handlowcy doradzą i przygotują rozwiązanie dopasowane do Twojego biznesu.

Napisz do nas