ORACLE Team USA wygrywa 34. Regaty o Puchar Ameryki!

28 lutego 2017

7 września na starcie 34 Regat o Puchar Ameryki stanęły 2 jachty – obrońca ORACLE Team USA z Golden Gate Yacht Club, oraz challanger Aotearoa należący o Royal New Zeland Yacht Squadron. Obrońcy tytułu mieli musieli wygrać 8 kolejnych biegów, by odrobić 7 punktową stratę i pozostać w posiadaniu „Auld” Mug” – przechodniego pucharu. I udało się!

ORACLE Team USA dokonał historycznego „come back’u”, czy też można powiedzieć, że wrócił z dalekiej podróży. Nowo zelandzka ekipa była o krok od lauru zwycięstwa, jednak nie postawiła kropki nad „i”, a obrońcy, wykazując się determinacją, pracą zespołową i wielkimi umiejętnościami ostatecznie tryumfowali w Regatach.

Dassault Systemes jest dumne, że brało czynny udział w tym historycznym i zapierającym dech w piersiach wydarzeniu. To właśnie francuska spółka pomogła Golden Gate Yacht Club w zaprojektowaniu, zbudowaniu przetestowaniu i ostatecznie dopracowaniu dzieła sztuki inżynierskiej jakim był jacht obrońcy tytułu. Jest to najszybsza, najlżejsza i najbardziej wytrzymała konstrukcja, jaką da się przy obecnych realiach stworzyć. A stało się to dzięki platformie 3DEXPERIENCE! Całą łódź zaprojektowano w systemie CATIA, przy pomocy oprogramowania ENOVIA, co pozwoliło rzeszy inżynierów ściśle współpracować ze sobą. Następnie, jeszcze przed stworzeniem gotowych elementów były one testowane wirtualnie przy pomocy systemu SIMULIA.

Relację z 34. Regat o Puchar Ameryki można zobaczyć pod adresem:

http://www.youtube.com/watch?v=TWxs7pvsuvg