Platforma 3DEXPERIENCE wykorzystana przy projektowaniu pojazdu napędzanego wodorem

20 maja 2022

Platforma 3DEXPERIENCE wykorzystywana przez Hopium przy projektowaniu pierwszego prototypu pojazdu napędzanego wodorem.

3DEXPERIENCE to oparte o chmurę środowisko od firmy Dassault Systèmes wspierające wszystkie etapy oraz procesy rozwoju produktu. Pozwala ona m.in. na integracje prac projektowych, symulację oraz współpracę w ramach jednego środowiska chmurowego. Platforma została wykorzystana w procesie projektowania prototypu przez francuskiego producenta samochodów Hopium. Firma przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii, które oferuje dane rozwiązanie, opracowała pierwszy prototyp pojazdu klasy premium zasilany wodorem.

Dzięki pełnej integracji oraz możliwości współpracy na platformie 3DEXPERIENCE, projektanci i inżynierzy Hopium mogą nie tylko korzystać z rozwiązań najnowszej technologii, ale również pracować z dowolnego miejsca o dowolnej porze, co zdecydowanie przekłada się na przyśpieszenie realizacji projektu oraz poprawę wydajności zespołu.

Pierwszy prototyp maszyny został już opracowany, natomiast premiera wprowadzenia modelu na rynek planowana jest na 2025 rok.

Więcej o wykorzystaniu platformy przez firmę Hopium przeczytasz  TUTAJ.

Prototyp samochodu z wykorzystaniem platformy 3DEXPERIENCE.


Obecnie niemal każdy producent z branży automotive na świecie korzysta z rozwiązań firmy Dassault Systèmes. Sprawdź, jak z łatwością możesz przyśpieszyć prace projektowe, wdrażając platformę 3DEXPERIENCE do swojej firmy. Napisz do nas i poznaj korzyści z rozwiązania oferowanego przez naszego partnera.

Napisz do nas