Renault Group przechodzi na platformę 3DEXPERIENCE

2 marca 2022

Renault Group przechodzi na platformę 3DEXPERIENCE, czyli rozwiązanie chmurowe Dassault Systèmes

Wdrożenie platformy 3DEXPERIENCE w grupie ma za zadanie rozwój produktów oraz usług mobilnych, a także przyśpieszenie transformacji producenta samochodów. Platforma wykorzystywana będzie przez ponad 20 tys. pracowników z różnych działów na całym świecie i jej celem jest usprawnienie współpracy w całej firmie.

20 lat współpracy Renault z Dassault Systèmes

Grupa Renault współpracuje z firmą Dassault Systèmes już od 20 lat, sukcesywnie wdrażając innowacyjne produkty i usprawniając przy tym przepływ informacji w firmie. Dzięki rozwiązaniu w chmurze, jakie daje wykorzystanie platformy 3DEXPERIENCE, Renault będzie miało możliwość dostępu do tych samych systemów i oprogramowania, modelowania 3D oraz symulacji, aktualizowanych w czasie rzeczywistym na całym świecie.

Firma w swojej codziennej pracy będzie wykorzystywać cztery rozwiązania platformy, jak: On-Target Vehicle Launch, Smart, Safe & Connected, Global Modular Architecture, Efficient Multi-Energy Platform.

Transformacja Grupy Renault znacząco zmieni i wpłynie na branżę automotive, w której główną rolę przejmuje technologia cyfrowa oraz innowacyjne rozwiązania chmurowe.

Dowiedź się więcej o tym, jak zaoszczędzić i zmniejszyć ryzyko inwestycyjne przy pomocy platformy 3DEXPERIENCE.

Kontakt

Więcej informacji o wdrożeniu 3DEXPERIENCE w Renault Group.