TYPE3 CAA – techniki mapowania napisów oraz grafik

26 listopada 2019

Tworzenie napisów na zamodelowanych częściach przydaje się w sytuacjach, kiedy potrzebujemy nadać poszczególnym elementom numer seryjny, dodać informacje prawne itp.

W rozwiązaniu CATIA V5, aby dodać tekst, najpierw należy utworzyć go w module Drafting, zapisać w formacie dxf, zamknąć segment, otworzyć plik dxf w CATIA i skopiować. Następnie trzeba przejść do Part Design, wskazać odpowiednią płaszczyznę i wkleić//font Swis721.

W przeciwieństwie do CATIA V5, CATIA 3DEXPERIENCE posiada dedykowane narzędzia umożliwiające dodawanie informacji.

Istnieje jednak możliwość tworzenia bardziej zaawansowanych tekstów i grafik w CATIA V5, przy wykorzystaniu nakładki TYPE3-CAA. Dzięki niej użytkownicy mogą szybko nadać częściom przemysłowym numery seryjne, logo, specyfikacje itp., które są w pełni parametryczne i powiązane ze wszystkimi innymi funkcjami w CATIA. TYPE3-CAA zapewnia oszczędność czasu, zmniejsza ilość danych i daje lepszą wizualizację modeli 3D. Używany na całym świecie przez wiele wiodących firm w różnych branżach: lotniczej, motoryzacyjnej i transportowej, urządzeń przemysłowych, opakowań, zaawansowanych urządzeń elektronicznych, branży luksusowych zegarków, sprzętu medycznego i wielu innych.

Zalety nakładki TYPE3-CAA:

– szybkość tworzenia napisów w pełni parametrycznych i łatwych do edycji

– wysoka precyzja wektoryzacji  Vectorization (obrazy, loga, zeskanowane grafiki) i dobra rozdzielczość

– mapowanie tekstu i krzywych (rzutowanie na proste i złożone powierzchnie)

– łatwa i efektywna integracja w procesie PLM w CATIA i 3DEXPERIENCE

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu, który przedstawia możliwości nakładki TYPE3-CAA: