Volvo Cars otwiera nową fabrykę samochodów elektrycznych w Europie

9 sierpnia 2022

Volvo Cars planuje otwarcie kolejnej fabryki samochodów elektrycznych w Europie. Zgodnie z przyjętą strategią, spółka dąży do zminimalizowania negatywnego wpływu na środowisko poprzez inwestycję w zrównoważone źródła energii. Dlatego fabryka ma produkować wyłącznie samochody elektryczne, a samo Volvo do roku 2030 planuje przejść na produkcję tylko pojazdów elektrycznych.

Nowa fabryka powstanie w mieście Koszyce na Słowacji. Będzie to piąty zakład produkujący samochody w tym rejonie. Szwedzki producent posiada już dwie fabryki w Europie, w Belgii w mieście Gandawa oraz w Szwecji w Torsland. Rozpoczęcie budowy zakładu rozpocznie się w 2023 r., natomiast uruchomienie produkcji szacowane jest na 2026 r. Docelowo zakład ma produkować do 250 000 samochodów elektrycznych rocznie.

Nowa inwestycja to nie tylko ruch w kierunku rozwoju i ekspansji firmy Volvo, ale również próba zniwelowania negatywnego wpływu zakładów produkcyjnych na środowisko. Otwarcie fabryki to także poprawa sytuacji społeczno-gospodarczej danego rejonu poprzez stworzenie dodatkowych miejsc pracy.

Więcej o planach otwarcia fabryki Volvo Car przeczytasz TUTAJ.


Współpracujesz z branżą automotive? Sprawdź nasze usługi dotyczące środowisk OEM działających na platformie CATIA V5.