Postęp technologiczny dotyka obecnie wiele obszarów codziennego życia. W dużym stopniu dotyczy on zakładów przemysłowych i produkcyjnych, w których to poszukuje się coraz więcej możliwości, na zwiększenie efektywności ich działalności. Ogrom wspomnianych możliwości oferują coboty, czyli urządzenia mechatroniczne, które można programować, a tym samym dostosowywać ich działanie do określonych zadań. Nie czekaj dłużej, już teraz zacznij wdrażać innowacyjne rozwiązania do swojego biznesu.

Dlaczego warto wybrać coboty?

Tego rodzaju urządzenia mechatroniczne charakteryzują się przede wszystkim wysokim poziomem elastyczności. Można je dostosować niemalże do dowolnego zadania, między innymi pakowania, dozowania płynów i materiałów sypkich, kontroli jakości i jeszcze wielu innych akcji. Innymi słowy, mogą niemalże w pełni zastąpić wszystkie schematyczne czynności, a zarazem zapewnić ich sprawne i poprawne wykonywanie. W zamian, możesz pracowników swojego zakładu przemysłowego lub produkcyjnego przenieść do zadań wymagających kreatywnego podejścia i abstrakcyjnego myślenia.

Łatwość obsługi cobotów

Do atutów cobotów należy ich względnie prosta obsługa. Aplikacje, jakie dostarczamy w Cadsol, pozwalają szybko skonfigurować dane urządzenie mechatroniczne do wybranego miejsca pracy. W ramach naszej działalności polecamy szeroki wybór robotów współpracujących, począwszy od Universal Robots, poprzez Robotiq, OnRobot, Schamlz, na Ewelix i robotach mobilnych MIR kończąc. Polecamy przy tym regularnie odwiedzać naszą stronę – w Cadsol staramy się naszym klientom dostarczać zawsze najnowsze i najlepsze rozwiązania.

COBOT – czym jest i jak może wpłynąć na pracę przedsiębiorstwa?

Dynamiczny rozwój technologiczny obejmuje niemal każdą dziedzinę życia człowieka. Nowoczesne technologie nie omijają także przedsiębiorstw z różnych branż i zakładów przemysłowych, w których coraz częściej możemy spotkać innowacyjne maszyny i roboty. Tego typu rozwiązania pozwalają zautomatyzować każdy etap produkcji, a także usprawnić magazynowanie. Do automatyzacji pracy przedsiębiorstw wykorzystuje się zaawansowane roboty przemysłowe, a także coboty, czyli urządzenia mechatroniczne, przystosowane do pracy ramię w ramię z człowiekiem. Można je dowolnie programować i konfigurować w zależności od zadań, do których mają być wykorzystywane.

COBOT – jakie są zalety takiego rozwiązania?

Cobot to wielozadaniowe, innowacyjne i elastyczne urządzenie usprawniające procesy produkcyjne w zakładzie. Pozwala skutecznie poprawić wydajność i skrócić czas potrzebny na wytworzenie danego produktu. Coboty zwiększają także poziom bezpieczeństwa pracowników i minimalizują ryzyko popełnienia błędu przez operatorów maszyn przemysłowych. Coboty to nieoceniona pomoc dla pracowników i osób zarządzających przedsiębiorstwem. Ich zastosowanie w praktyce przekłada się na wzrost efektywności firmy, co w dalszej perspektywie oznacza znaczną poprawę osiąganych wyników finansowych.

COBOT – gdzie znajdzie zastosowanie?

Ogromną zaletą cobota jest możliwość zaprogramowania go do wykonywania bardzo zróżnicowanych zadań w przedsiębiorstwie w tym do obsługi maszyn i prac magazynowych. Coboty są wręcz stworzone do wykonywania powtarzalnych i żmudnych czynności, wymagających od pracownika dużego skupienia uwagi, cierpliwości, siły i precyzji. Te innowacyjne i funkcjonalne roboty sprawdzą się w różnych etapach produkcji, a przede wszystkim tam, gdzie czynnik ludzki bywa zawodny lub narażony jest na różnego rodzaju niebezpieczeństwa. Wśród bardzo wielu zadań, jakie może wykonywać cobot, wyróżniamy: spawanie, szlifowanie, polerowanie, dozowanie, klejenie i montaż. Cobot może być przystosowany do chwytania, przenoszenia i umieszczania różnych przedmiotów w wyznaczonym miejscu, co sprawdzi się doskonale do usprawnienia procesu pakowania, paletyzacji oraz transportu.

Wielofunkcyjne coboty od znanych i cenionych producentów

CADSOL oferuje wysokiej klasy coboty wspomagające pracę nowoczesnego, dynamicznie rozwijającego się przedsiębiorstwa. Pomagają w pełni wykorzystać możliwości maszyn i wspierają pracę operatorów. Nasze coboty wyróżniają się niezawodnością i łatwością obsługi. Dostarczane przez nas oprogramowanie pozwala błyskawicznie skonfigurować maszynę do danego stanowiska pracy. Współpracujemy wyłącznie z najlepszymi producentami w branży, takimi jak Universal Robots, Robotiq, OnRobot, Schmalz oraz Ewellix.