MENU

Na stronach 3ds pojawił się pierwszy wpis dotyczący certyfikowanych urządzeń opartych na Windowsie 8.1. Okazuje się, że pod nazwą modelu Panasonic UT-MA6 kryje się tablet.

Co stoi za sukcesem tego tabletu? Dzięki wykorzystaniu procesora Intel® Core™ i7-3687U vPro™ o częstotliwości 2,1 GHz, karty graficznej NVIDIA® Quadro® K1000M oraz 16 GB RAM posiada moc obliczeniową przewyższającą większość seryjnie produkowanych zestawów komputerowych. Umożliwia to pracę w standardzie obrazu 4K. Dodatkowo obsługuje biblioteki Open GL, co pozwala na obsługę programów projektowych. Dla wygody projektowania tablet wyposażony jest w 20-calowy ekran IPSα, pozwalający na użytkowanie urządzenia nawet przy kątach patrzenia zbliżonych do 180 stopni. Touchscreen rozpoznaje do 10 palców jednocześnie. Pozwala również na efektywne korzystanie z rysika. Za zapis danych odpowiada 256GB dysk SSD.

Standardowo UT-MA6 wyposażony jest we wbudowany port LAN i Mini DisplayPort. Tablet posiada także dwie kamery: 5 Mpix z tyłu oraz 0.9 Mpix z przodu. Wyposażenie obejmuje również port USB 3.0, czytnik kart SDXC obsługujący do 64GB pamięci, wejście słuchawkowe, łączność Bluetooth 4.0 oraz obsługę bezprzewodowej sieci WLAN. Istnieje możliwość podłączenie podstawki biurkowej z trzema dodatkowymi portami USB 3.0 oraz pojedynczymi LAN i HDMI.

Tablet ma wymiary 475mm/334mm/12.5mm i waży 2.54 kg. To dość dużo, ale na wagę wpływa również obudowa wykonana z włókna szklanego. Urządzenie w warunkach laboratoryjnych wytrzymuje upadek z wysokości do 76 cm. Bateria o pojemności 4770 mAh zapewnia 2.5 godziny pracy bez potrzeby ładowana. Jego cena wynosi około 6300$ bez dodatkowych akcesoriów. 3ds szczególnie poleca to urządzenie do wykorzystywania na platformie 3d experience.

©Copyright 2017 - CADSOL Design Polska Sp. z o.o. All rights reserved. Realizacja: 3motion