Jak sama nazwa wskazuje, dzięki robotom współpracującym można zarówno dozować pewne substancje i materiały, jak również kleić elementy. To jednak nie wszystko, odpowiednio zaprogramowany cobot pomaga w uszczelnianiu, szlifowaniu oraz malowaniu. Te funkcje sprawiają, że sprawdzi się zarówno podczas obróbki danej powierzchni, jak i w działaniach produkcyjnych w obszarze branż: motoryzacyjnej, elektronicznej, metalowej, spożywczej, przemyśle tworzyw sztucznych i polimerów, farmaceutycznym oraz kosmetycznym.

Funkcja dozowania – uniwersalne rozwiązanie dla Twojej firmy

Coboty znajdują zastosowanie zarówno we współpracy z substancjami płynnymi, jak i sypkimi. Swoje szerokie zastosowanie znajdą na przykład w branży farmaceutycznej podczas dozowania leków i suplementów do przeznaczonych im opakowań. Z powodzeniem można je również wykorzystać w procesie dozowania kosmetyków do odpowiednich pojemników na linii produkcyjnej. Ze względu na swoje uniwersalne działanie, możliwe jest wykorzystanie cobotów w zakładach przemysłowych o zróżnicowanym zakresie produkcji.

To jednak nie wszystko, bowiem coboty, ze względu na swoją precyzję, zmniejszą ilość powstających odpadów – dozują taką ilość danego materiału, jaka jest potrzebna. W CADSOL uczymy, jak programować dostarczane przez nas roboty. Z powodzeniem poradzi sobie z tym pracownik, który nie uczył się wcześniej kodowania urządzeń. Wszystko to dzięki naszym intuicyjnym i precyzyjnym aplikacjom, które pozwalają dostosować robota do aktualnych potrzeb.

Wielozadaniowy robot – dozowanie, klejenie i wiele innych akcji

Coboty to wielozadaniowe urządzenia dostarczane przez CADSOL. Stanowią prawdziwie uniwersalną pomocą dla pracowników firm i wielu zakładów przemysłowo-produkcyjnych. Dzięki nim możliwe jest zachowanie najwyższego poziomu bezpieczeństwa podczas pracy. Obecność człowieka w obszarze roboczym sprawia, że robot współpracujący spowalnia realizację zaprogramowanego zadania. Kiedy z kolei pracownik opuszcza wskazany obszar, cobot ponownie przyspiesza swoje działanie.