Postęp technologiczny dotyka obecnie wielu obszarów codziennego życia. W dużym stopniu dotyczy on zakładów przemysłowych i produkcyjnych, w których to poszukuje się coraz więcej możliwości zautomatyzowania procesów. Zwiększenie efektywności działań oferują coboty, które można dostosowywać do wielu określonych zadań. Nie czekaj dłużej, już teraz zacznij wdrażać innowacyjne rozwiązania do swojego biznesu.

Dlaczego warto wybrać coboty?

Tego rodzaju urządzenia charakteryzują się przede wszystkim wysokim poziomem elastyczności. Można je dostosować do szerokiej gamy aplikacji, między innymi pakowania, dozowania, obsługi maszyn oraz kontroli jakości. Innymi słowy, mogą niemalże w pełni zastąpić wszystkie schematyczne czynności, a zarazem zapewnić ich sprawne i poprawne wykonywanie. Dzięki temu możesz oddelegować pracowników do wykonywania innych zadań.

Łatwość obsługi cobotów

Do atutów robotów współpracujących należy ich względnie prosta obsługa. Aplikacje, jakie dostarczamy w CADSOL, pozwalają szybko skonfigurować dane urządzenie do wybranego miejsca pracy. W ramach naszej działalności polecamy coboty Universal Robots i roboty mobilne MIR oraz szeroki wybór asortymentu, począwszy od Robotiq, OnRobot, Schamlz, oraz Ewelix. Polecamy przy tym regularnie odwiedzać naszą stronę – w CADSOL staramy się naszym Klientom przedstawiać zawsze najnowsze i najlepsze rozwiązania.

Universal Robots w 2008 roku zmieniło ówczesny rynek automatyzacji. Wprowadzenie pierwszych cobotów zupełnie zrewolucjonizowało możliwości przedsiębiorstw, dając dostęp do nowoczesnych rozwiązań w obszarach gdzie wcześniej było to niemożliwe lub nieopłacalne ekonomicznie. Aktualnie na świecie działa ich już blisko 50 000, a popularność ciągle rośnie. Do głównych różnic względem klasycznych robotów przemysłowych możemy uznać:

  • Możliwość współpracy ramię w ramię z człowiekiem
  • Prosty i intuicyjny interfejs programowania
  • Duża elastyczność, możliwość szybkiego przezbrojenia pomiędzy stanowiskami oraz aplikacjami
  • Szybki zwrot kosztów inwestycji (średnio 192 dni)

Optymalizacja produkcji i wydajności dzięki robotom firmy Universal Robots

Szukasz idealnego robota współpracującego? W CADSOL oferujemy funkcjonalne i niezawodne urządzenia od znanych i cenionych marek. Roboty firmy Universal Robots to nieocenione wsparcie każdego etapu tworzenia danego wyrobu. W dobie powszechnej automatyzacji produkcji są wręcz niezbędnym elementem wyposażenia w nowoczesnym i prężnie rozwijającym się przedsiębiorstwie.

Wbrew pozorom roboty nie są przeznaczone wyłącznie do dużych zakładów przemysłowych. Te niezwykle pomocne i funkcjonalne maszyny doskonale sprawdzają się także w małych i średnich firmach bez względu na branżę. Jeśli zależy Ci na maksymalizacji wydajności i optymalizacji produkcji, roboty współpracujące firmy Universal Robots to najlepsza inwestycja, która pomoże przenieść Twoją organizację na wyższy poziom.

Roboty firmy Universal Robots – w jakich branżach sprawdzą się najlepiej?

Współpracujące ramiona robotów firmy Universal Robots codziennie usprawniają produkcję i zwiększają wydajność pracowników w przedsiębiorstwach z bardzo wielu branż. Zastanawiasz się, czy coboty sprawdzą się w Twojej firmie? W CADSOL doskonale wiemy, jak ważne jest indywidualne dopasowanie rozwiązań technologicznych do potrzeb każdego rodzaju produkcji. Dlatego oferujemy wysokiej klasy roboty współpracujące Universal Robots, które można dostosować i zaprogramować do wykonywania praktycznie każdej czynności.

Coboty UR znajdują zastosowanie między innymi w branży metalurgicznej, w przemyśle farmaceutycznym i chemicznym, w branży elektronicznej, technologicznej i automotive, a także w przedsiębiorstwach zajmujących się obróbką tworzyw sztucznych. Współpracujące ramiona robotyczne coraz częściej są wykorzystywane również w firmach produkujących meble i w rolnictwie.

Dlaczego warto wybrać roboty Universal Robots? Jakie są ich zalety?

Roboty firmy Universal Robots wyróżniają się funkcjonalnością oraz niezawodnością. Intuicyjny i przejrzysty interfejs sprawia, że ich obsługa jest bardzo łatwa i płynna. Dzięki aplikacjom dostarczanym przez CADSOL można je w łatwy sposób skonfigurować i przystosować do wykonywania dowolnej czynności. Duża elastyczność i niewielka waga cobotów Universal Robots pozwalają na szybkie przemieszczanie, a ponadto przezbrajanie pomiędzy wieloma stanowiskami pracy.

Współpracujące ramiona Universal Robots to idealny sposób na odciążenie i zwiększenie poziomu bezpieczeństwa pracowników. Sprawdzą się przede wszystkim do wykonywania monotonnych i powtarzalnych czynności. Znacznie obniżają ryzyko błędu wszędzie tam, gdzie czynnik ludzki może być zawodny. Coboty są stworzone do trudnych zadań, wymagających od pracownika dużego skupienia, cierpliwości i siły fizycznej.