Coboty to innowacyjne urządzenia wysokiej klasy. Zastosowanie znajdują szczególnie w nowoczesnych zakładach przemysłowych i produkcyjnych. Ich największą zaletą jest to, że mogą nie tylko zastąpić pracowników, ale również współpracować z ludźmi w sposób bezpieczny. Jednym z wielu zastosowań robotów współpracujących jest spawanie. Interfejs programowania produktów Universal Robots jest łatwy w obsłudze i najbardziej intuicyjny ze wszystkich proponowanych aktualnie na rynku.

Coboty w spawaniu i nie tylko to uniwersalne maszyny

Urządzenia tego rodzaju to nieoceniona pomoc w każdym zakładzie przemysłowym i produkcyjnym. Mogą zarówno przyspieszyć, jak i ulepszyć realizowanie pewnych procesów. Spawanie we współpracy z cobotami pozwala na zachowanie większej precyzji w każdej technologii spawania, między innymi metodą łukową, TIG, laserową, ultradźwiękową, MIG, plazmową czy punktową.

Coboty Universal Robots, jako uniwersalne maszyny, z powodzeniem sprawdzą się podczas spawania elementów zbudowanych z różnych materiałów w zróżnicowanych branżach produkcyjnych. Innymi słowy są doskonałym wsparciem pracy ludzkich rąk.

Coboty w spawaniu to nie tylko precyzja, ale też bezpieczeństwo

Wykorzystanie cobotów w procesie spawania zmniejsza ryzyko wystąpienia niebezpiecznych zdarzeń oraz poprawia bezpieczeństwo pracy. Roboty współpracujące szczególnie dobrze jest wykorzystywać w miejscach, gdzie panują skrajnie niebezpieczne dla człowieka warunki. Coboty świetnie sprawdzą się także podczas wykonywania schematycznych działań.

Cobot – ramię w ramię z człowiekiem

Tego rodzaju maszyny zostały stworzone z myślą o współpracy z ludźmi. Dzięki zastosowaniu specjalnej technologii robot współpracujący może wykryć obecność człowieka w wyznaczonym obszarze roboczym. W takim przypadku spowalnia swoje działanie tak, aby zapewnić operatorowi najwyższy poziom bezpieczeństwa. Zapraszamy do zapoznania się z innymi możliwościami cobotów i aplikacji, które stworzone zostały do sterowania nimi – znajdziesz je w naszym portfolio oraz kontaktując się z nami.

Szkolenie CATIA V5