Robot spawalniczy — innowacyjny sposób na automatyzację spawania

Branża spawalnicza, jak i szybki rozwój technologiczny konkurencji wymaga wprowadzania nowych rozwiązań, które wspierać będą pracę doświadczonych inżynierów spawalników. Szczególnie jest to istotne na etapach produkcji podczas procesu spawania. Proces polegający na powtarzalnych czynnościach wymaga ogromnej precyzji oraz dokładności i tutaj doskonale sprawdzi się wykorzystanie robota spawalniczego. Automatyzacja produkcji przy pomocy robota spawalniczego nie tylko zagwarantuje precyzje, ale dodatkowo zwiększy wydajność, szybkość, a także jakości spawania. Ponadto roboty spawalnicze charakteryzują się dużą dokładnością oraz płynnością ruchów, a prawidłowo skonfigurowane będą w stanie zespawać dany element znacznie szybciej niż w przypadku spawania manualnego.

 

Roboty współpracujące — większa wydajność procesu

Oferowane przez nas roboty spawalnicze, to zrobotyzowane ramiona, tzw. coboty, które charakteryzują się wysokim zasięgiem oraz udźwigiem pozwalającym na opracowanie zautomatyzowanej aplikacji spawalniczej. Dokładność czujnika siły oraz rozdzielczości pozwala na szybkie wykrywanie kolizji w czasie rzeczywistym. Dzięki naszym robotom współpracującym z łatwością zautomatyzujesz stanowisko na standardowym stole spawalniczym oraz podniesiesz wydajność procesu spawania.

Chcesz zautomatyzować proces spawania w swojej firmie? Skontaktuj się z nami! Dobieramy optymalne rozwiązania technologiczne pod profil działalności Klienta oraz integrujemy stanowiska zrobotyzowane w zakładach produkcyjnych. Pokażemy Ci, jak zwiększyć wydajność i zautomatyzować proces spawania w Twojej firmie.