Integracja stanowisk zrobotyzowanych

Coboty jako innowacyjne i wielozadaniowe urządzenia, pozwalają na utrzymanie procesów w danym zakładzie. Ich praca minimalizuje ryzyko błędu popełnionego przez operatora. Zwiększają także bezpieczeństwo w zakresie sterowania maszynami przemysłowymi i produkcyjnym. Aplikacje do sterowania robotami współpracującymi pozwalają na zlecenie im szeregu poleceń.

Automatyzacja za pomocą robota

Coboty idealnie nadają się do wykonywania żmudnych i powtarzalnych czynności w zakresie obsługi urządzeń i maszyn w zakładzie produkcyjnym. Dzięki nim możliwe jest nie tylko sterowanie, ale także przyspieszenie procesów wytwarzania. W przypadku firm produkcyjnych, przekłada się na zwiększenie efektywności zakładu przemysłowego. W dalszej perspektywie wpływa to na lepszy wynik finansowy. Okazuje się, że coboty to nieoceniona pomoc, która już teraz może wesprzeć Twój biznes.

Nowoczesna technologia cobotów w obsłudze maszyn

Cobot obsługując skomplikowane urządzenia sprawdza się tam, gdzie czynnik ludzki może być nie tylko bardziej zawodny, ale także bardziej narażony na niebezpieczeństwo. Podobnie jak w przypadku spawania, tak i w obsłudze maszyn, w chwili wykrycia człowieka w obszarze roboczym, cobot zmniejsza prędkość swojej pracy tak, aby ułatwić pracownikowi wejście we współpracę.

Możliwość szybkiego zwrotu z inwestycji dzięki zakupowi cobotów

Roboty współpracujące pozwalają na przyspieszenie pracy i zwiększenie wydajności. Możliwość usprawnienia wielu procesów, z zakresu obsługi maszyn, automatyzacja schematycznych zadań oraz zastosowanie odpowiednich aplikacji do sterowania nimi sprawia, że zakup cobotów bardzo szybko się zwraca. Możesz się o tym przekonać wybierając urządzenia i rozwiązania oferowane przez CADSOL

Automatyzacja procesów na produkcji

Ze względu na swój uniwersalny charakter, coboty można wykorzystać na każdym etapie produkcji, Możliwe jest ich zaprogramowanie i dostosowanie tak, aby radziły sobie nie tylko z obsługą maszyn, ale także z wieloma innymi zadaniami w Twojej firmie.

Usprawnianie produkcji za pomocą maszyn

Wysokie wymagania dotyczące jakości oferowanych produktów, konieczność zapewnienia jak najkrótszego czasu dostaw oraz ogólna charakterystyka współczesnego rynku i jego dynamiczny rozwój tworzą konieczność wdrażania innowacyjnych rozwiązań. Przedsiębiorstwa produkcyjne czy usługowe coraz częściej korzystają ze wsparcia, jakie oferuje nowoczesna technologia. Automatyzacja procesu wytwarzania danego produktu znacznie zwiększa wydajność produkcyjną.

CADSOL oferuje spersonalizowane rozwiązania, w tym automatyzację obsługi maszyn, w całości dostosowaną do wymagań, specyfiki i rodzaju branży, a także do istniejącej infrastruktury i możliwości każdego przedsiębiorstwa. Dzięki automatyzacji możemy w znacznie większym stopniu spożytkować możliwości maszyn wykorzystywanych na różnych etapach procesów wytwórczych. CADSOL proponuje wszystkim klientom niezawodne i sprawdzone rozwiązania technologiczne, pozwalające w znacznym stopniu zwiększyć wydajność zespołu pracowników.

Jakie zalety ma automatyzacja procesów na produkcji?

Dostosowanie procesów wytwórczych do współczesnych wymagań rynkowych wiąże się z koniecznością regularnego modernizowania linii produkcyjnych. Wdrażanie różnych systemów i rozwiązań automatyzujących każdy etap produkcji jest coraz bardziej powszechne nie tylko w przypadku dużych firm, ale także małych i średnich przedsiębiorstw. Inwestycja w nowoczesne maszyny, takie jak coboty, czyli roboty współpracujące, zapewnia przede wszystkim wzrost wydajności produkcyjnej i konkurencyjności na rynku, a także zwiększa bezpieczeństwo pracowników obsługujących dane stanowisko.

Te innowacyjne maszyny doskonale sprawdzają się w przypadku długotrwałych, żmudnych i powtarzalnych czynności. Ponadto, zdecydowanie minimalizują ryzyko popełnienia błędu. Automatyzacja za pomocą robota obejmuje nie tylko działy produkcyjne, ale także działy kompletowania, magazynowania oraz transportu. Nowoczesne rozwiązania technologiczne są wskazane wszędzie tam, gdzie od pracowników wymagane jest utrzymanie najwyższego poziomu skupienia oraz wysoka sprawność i siła fizyczna, np.: paletyzacja, montaż, kontrola jakości czy składowanie i przechowywanie towarów.

Automatyzacja obsługi maszyn za pomocą robota wspierającego

Coboty to nowoczesne maszyny służące do wspomagania procesów produkcyjnych. W przeciwieństwie do robotów przemysłowych coboty nie zastępują, lecz wspierają człowieka w wykonywanej przez niego pracy. Współpraca ta wiąże się z wieloma korzyściami dla przedsiębiorstwa, jak i samego pracownika. Coboty umożliwiają zoptymalizowanie pracy linii produkcyjnej, zwiększenie wydajności i efektywności, co automatycznie przekłada się na lepszy wynik finansowy przedsiębiorstwa. Wykorzystanie cobotów znacznie zwiększa bezpieczeństwo operatorów maszyn.

CADSOL dostarcza profesjonalne roboty współpracujące, które po wykryciu człowieka w strefie roboczej zmniejszają swoją prędkość. Oferujemy usługi automatyzowania produkcji, a także integrowania stanowisk zrobotyzowanych zgodnie z potrzebami i wymaganiami każdego przedsiębiorstwa.