Profesjonalna paletyzacja robotem

Jednym z najbardziej kosztownych etapów w każdej produkcji jest pakowanie produktów w pojedyncze opakowania, a dalej – w opakowania zbiorcze. To praca wymagająca sporej ilości siły fizycznej, zręczności manualnej, bezbłędności i szybkości działania – szczególnie świadomi tego są właściciele zakładów produkcyjnych, w których wysyłane do magazynów i centrów dystrybucyjnych nakłady towarów liczone są w tonach.

Idealnym rozwiązaniem w tym wypadku jest automatyzacja procesu paletyzacji robotem, który jednocześnie może pracować ramię w ramię z człowiekiem. Cobot przejmuje na swoje barki najcięższe zadania, a dzięki temu pozostała część zespołu pracowniczego może skupić się na wykonywaniu innych obowiązków przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa.

Na czym polega paletyzacja robotem?

W naszej ofercie można znaleźć coboty, czyli roboty współpracujące przeznaczone i zaprogramowane do wykonywania powtarzalnych, mechanicznych czynności w szybkim tempie i krótkim czasie. Ich wydajność jest nieporównywalna z pracą nawet najlepszych i najbardziej wytrzymałych fizycznie pracowników. Coboty mogą pracować bezustannie, dzięki czemu proces produkcji pod względem pakowania i paletyzacji jest w pełni zautomatyzowany niezależnie od nakładu wytwarzanych towarów. Samo oprogramowanie robota do paletyzacji jest bardzo proste i intuicyjne. Dzięki niemu robota może obsługiwać każdy pracownik, który odbył szkolenie wdrażające przeprowadzone przez naszych specjalistów. Wielofunkcyjność robota pozwala również na zmianę jego pracy w dowolnej chwili i zaprogramowanie według własnych potrzeb.

Roboty przeznaczone do paletyzacji, które posiadamy w sprzedaży, to produkty marki Universal Robots, światowego lidera w dziedzinie automatyzacji i robotów współpracujących. Dzięki temu mamy pewność, że oferowane przez nas modele spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów, którzy oczekują od maszyny wysokiej jakości oraz efektywności pracy.

Zalety zautomatyzowanej paletyzacji

Automatyzacja procesów w firmie to klucz nie tylko do poprawy wydajności produkcji, ale również do zmniejszenia kosztów, a równocześnie rozwoju linii produkcyjnej.

Coboty sprawdzą się wszędzie tam, gdzie czas jest jednym z najważniejszych czynników warunkujących pracę załogi. Do zalet tego rozwiązania należy zaliczyć przede wszystkim szybkość wykonywanych zadań, ich precyzję, a jednocześnie łatwość wdrożenia i obsługi robota. Zyskują na tym również sami pracownicy, którzy nie muszą nadwyrężać swojego zdrowia podnoszeniem znacznych ciężarów i pozostawaniem w niewygodnej pozycji przez wiele godzin. Dużym plusem wykorzystania cobotów w procesie paletyzacji są niewątpliwie jego niewielkie rozmiary w porównaniu do dużych maszyn przemysłowych

Roboty współpracujące sprawdzą się w małych oraz średnich przedsiębiorstwach czy zakładach produkcyjnych, które cenią sobie nowoczesne oraz innowacyjne rozwiązania i chcą rozwijać swoje biznesy.