Na szkoleniu otrzymujecie państwo opracowany przez nas zbiór zadań wraz ze szczegółową instrukcją do ich wykonania. Stawiamy na naukę przy zadaniach praktycznych.

Aby otrzymać dostęp do Strefy Klienta należy być naszym klientem oraz wysłać prośbę o utworzenie konta na biuro@cadsol.pl. Hasło zostanie wysłane w wiadomości zwrotnej.

Należy uruchomić managera zadań windows. Procesy CNEXT oraz CSTART odpowiadają za uruchomienie się programu.

CATIA – Cena oprogramowania jest zależna od wielu zmiennych jak zakres licencji, aktualne promocje producenta, czy ilość stanowisk. W celu uzyskania dokładnej wyceny zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym.

Nie ma takiego niebezpieczeństwa. Poblem z otworzeniem występuje pomiędzy różnymi wydaniami(release) np. CATIA V5R20 nie otworzy plików zapisanych w wersji V5-6R2016.

Tak. Jest to możliwe dzięki funkcjonalności downward compability, ale tracona jest wtedy historia pliku.

Z uwagi na to, że CATIA V5 jest ciągle udoskonalanym produktem od 1998 roku, ma ona niewielkie wymagania sprzętowe, dzięki czemu może ona płynnie działa na każdym współczesnym komputerze.

Minimalne wymagania to:

  • 256 MB RAM
  • Karta graficzna umożliwiająca pracę w rozdzielczości 1024 x 768 umożliwiająca obsługę kolorów w 16bitach
  • Procesor Pentium 3 lub nowszy
  • Nie znaczy to, że CATIA jest przestarzała. Jest ciągle modyfikowana, aby umożliwić efektywną pracę przy wykorzystaniu pełnych zasobów systemowych.

Należy wybrać szkic z drzewa struktury prawym przyciskiem myszy i po rozwinięciu menu object wybrać opcję change sketch support.

Najlepszym sposobem jest kontakt z naszym działem technicznym, który udostępni nośniki do ściągnięcia.

Jest to indywidualny identyfikator sieciowy, na którą generowana jest licencja.

Należy skontaktować się z naszym działem technicznym, który udostępni program do wygenerowania target ID. Przed uruchomieniem programu należy wyłączyć kartę sieciową Wi-Fi.

System CATIA nie występuje w języku polskim, w przeciwieństwie do naszych materiałów szkoleniowych, dzięki czemu w łatwy sposób można poznać działanie poszczególnych funkcji bez konieczności operowania technicznym językiem angielskim.

Serwer licencji DSLS oraz starsza wersja LUM nie mają wysokich wymagań sprzętowych. Warunkiem koniecznym jest uruchomienie na fizycznej maszynie z minimum 4GB pamięci RAM oraz 64bitowy system operacyjny.

Ostatnia wersja, która współpracująca z serwerem LUM to V5-6R2012.

Tak,  ale wymaga zainstalowania Service Pack 9 oraz HotFix co najmniej 96.

Nie – do wygenerowania licencji na nowy serwer licencji DSLS niezbędny jest nowy TargetID.