Coboty to urządzenia, które są przystosowane do pracy zarówno samodzielnej, jak i mogą działać ramię w ramię z człowiekiem. W tym drugim przypadku, mogą okazać się więc nieocenioną pomocą w wykonywaniu prac wykończeniowych, na przykład z zakresu polerowania i szlifowania powierzchni. Dzięki temu sprawdzą się w firmach produkcyjnych, w takich branżach jak: przemysł motoryzacyjny, elektroniczny lub meblowy, w przemyśle tworzyw sztucznych i polimerów, a także, co oczywiste, w obróbce metali.

Polerowanie i szlifowanie powierzchni – zalety wykorzystania cobotów

Ze względu na specyfikę robotów, możliwe jest zachowanie najwyżej precyzji podczas wykonywania określonych zadań. Przede wszystkim, podczas szlifowania czy polerowania ważne jest zachowanie stałego nacisku, co umożliwia wyrównanie i wygładzenie powierzchni na najwyższym poziomie. Cobot może daną czynność wykonać samodzielnie bądź we współpracy, jako pomoc dla pracowników zajmujących się wykończeniem.

Nowoczesna technologia w Twojej firmie

W cobotach wbudowano najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, w tym specjalny czujnik siły nacisku. To czyni je idealnymi do pracy nawet na nierównych, mocno zakrzywionych powierzchniach. Jest to dzisiaj pierwsze i jedyne takie rozwiązanie oferowane na rynku.

Możliwość równomiernej pracy – dostosowanie siły do materiału

Coboty umożliwiają nie tylko precyzyjne wykonywanie zadań, ale także są odpowiednie w pracy ze zróżnicowanymi materiałami. Zakup robotów w CADSOL, to idealna inwestycja w urządzenia, które już teraz mogą usprawnić i ulepszyć pracę i procesy w Twojej firmie. Dostarczane w CADSOL rozwiązania to nowoczesne podejście do prowadzenia biznesu, dzięki nim wyprzedzisz swoją konkurencję na rynku.

Wiele aplikacji do obsługi cobotów

Największą zaletą cobotów jest nie tylko precyzja wykonywania prac, ale także ich uniwersalne działanie. Sprawdź także pozostałe aplikacje, jakie zostały opisane na stronie internetowej CADSOL, a które możemy wdrożyć w Twojej firmie, aby usprawnić jej pracę.