Efektywne zarządzanie rozwojem produktu dzięki 3DEXPERIENCE

28 lutego 2017

Doosan Infracore to część spółki Doosan Group, działająca od 1937 roku. Od 2005 roku cieszy się średnim zwrotem na poziomie 18% oraz dochodami przekraczającymi dwa miliardy dolarów rocznie. W ostatnich latach spółka przejęła m. in. Bobcat, CTI, ATL, Moxy Engineering AS, czy Yantai Machinery, co pozwoliło jej stać się największym producentem silników przemysłowych średniej wielkości. Dzięki rozwiązaniom zapewnianym przez 3DEXPERIENCE firma planuje do roku 2020 stać się trzecim największym przedsiębiorstwem produkującym maszyny budowlane.

 

 

Aby osiągnąć ten cel Doosan Infracore planuje stworzyć czternaście spółek zależnych i ośrodków badawczo rozwojowych na całym świecie. Jako przykładowe miejsca takich inwestycji podaje się USA, Chiny, Czechy i Norwegię. Pozwoli to na dobranie optymalnych produktów zależnie od zapotrzebowania rynku. Firma stanie jednak przed wyzwaniem jakim jest skrócenie czasu projektowania poprzez integrację baz danych. Dotychczasowe rozwiązania PLMowe, ze względu na konstruowanie programu pod określoną jednostkę, przestają się sprawdzać, gdy potrzebna jest jednoczesne synchronizowanie baz danych z całego świata. Po ponad rocznych analizach Doosan Infracore wybrało Dassault Systemes jako dostawcę odpowiedniego dostawcę rozwiązań PLM. Produktem, który jako jedyny spełniał wymagania jest 3DEXPERIENCE. Dzięki rozwiązaniom platformy łączącej programy ENOVIA, DELMIA i CATIA jest to najbardziej odpowiednie narzędzie pod względem funkcjonalności, wydajności oraz wspierania strategii przedsiębiorstwa.

 

 

Platforma 3DEXPERIENCE umożliwia płynne przechodzenie pomiędzy jej modułami praktycznie w każdym miejscu, co doskonale odzwierciedla motto Doosan Infracore: „projektuj wszędzie, buduj wszędzie” („Design anywhere/Build anywhere”). Właściciele twierdzą, że platforma pozwoli na znaczne usprawnienia komunikacji zarówno pomiędzy ośrodkami firmy, jak i działom marketingowym z technicznymi dzięki 3DSWYM. Z kolei współbieżne projektowanie pozwoli znacząco obniżyć czas rozwoju produktu, a wbudowany moduł zestawienia materiałów BOM ułatwi proces weryfikacji i optymalizacji kosztów. Firma spodziewa się ograniczyć ponad o 90% ilość błędów powstających na etapie projektowania i produkcji.