Nowy cobot przemysłowy UR20 od Universal Robots

24 czerwca 2022

Nowy cobot przemysłowy UR20 już dostępny!

Na tegorocznych targach AUTOMATICA w Monachium swoją premierę miał nowy cobot UR20 od Universal Robots. Robot UR20 dołączył tym samym do rodziny robotów współpracujących marki. W portfolio firmy są również maszyny z mniejszym udźwigiem oraz zasięgiem, jak m.in. UR3e, UR5e, UR1oe, UR16e, które mogą pracować w pobliżu człowieka.

Cobot przemysłowy UR20
Pierwszy cobot przemysłowy UR20 od Universal Robots z udźwigiem do 20 kg.

Robot z udźwigiem do 20 kg.

Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów Universal Robots stworzył robota współpracującego z człowiekiem, który jest w stanie utrzymać udźwig do 20 kg! Zgodnie ze zgłaszanym zapotrzebowaniem zasięg cobota również został zwiększony do 1750 mm. UR20 na tle innych cobotów marki wyróżnia także zwiększona prędkość oraz zaawansowana kontrola ruchu.

Pierwszy cobot przemysłowy.

UR20 to pierwszy cobot przemysłowy marki Universal Robots, stworzony z myślą o zgłaszanych potrzebach naszych klientów. Dzięki zwiększonemu udźwigowi do 20 kg oraz zasięgiem 1750 mm, a także niewielkim rozmiarem, cobot UR20 jest w stanie współpracować z człowiekiem efektywnie i szybko w bardzo zróżnicowanym środowisku. UR20 nie tylko podnosi wydajność procesów, ale może realizować również większą liczbę zadań, co przekłada się na oszczędność czasu i zarazem większe zyski.

Zastosowanie cobota przemysłowego.

UR20 został stworzony z myślą o większych obciążeniach, wyższych prędkościach oraz lepszym sterowaniu ruchem. Cobot przemysłowy może z łatwością wykonywać zadania, takie jak pakowanie i paletyzacja cięższych elementów. Wdrożone nowe oprogramowanie pozwala również na współpracę z pracownikami oraz wykorzystanie UR20 przy produkcji czy montażu dużego sprzętu, jak m.in. silników, układów napędowych czy akumulatorów. Dlatego idealnie sprawdzi się także w większych przedsiębiorstwach produkcyjnych, jak i usługowych.

Cobot przemysłowy vs. Robot przemysłowy.

Różnica między cobotem przemysłowym UR20 a standardowym robotem przemysłowym, to przede wszystkim rozmiar maszyny. UR20 w przeciwieństwie do dużych robotów nie zimuje dużo miejsca oraz nie wymaga elektrycznych przyłączy, czy też drogich rozwiązań w zakresie okablowania, wystarczy standardowe gniazdko jednofazowe. Wybór cobota UR20 to nie tylko oszczędność miejsca i czasu, ale również mniejsze koszty wdrożenia, które w wypadku robota przemysłowego są dużo większe.


Robot nie jest jeszcze dostępny w regularnej sprzedaży, jednak już teraz możesz dokonać jego rezerwacji! W tym celu wypełnij poniższy formularz, a nasz Dział Handlowy skontaktuje się z Tobą.

    Chcesz wiedzieć więcej o nowym cobocie przemysłowym UR20? Oglądnij filmik z jego premiery na tragach AUTOMATICA w Monachium.