Lista polecanych książek do nauki programu CATIA – część II
28 lutego 2017CATIA – jest to nowoczesny zintegrowany systemem CAD/CAM/CAE, oferujący bogaty zestaw narzędzi programowych do wspomagania całego cyklu działań związanych z procesem konstrukcyjno-wytwórczym produktu. CATIA znalazła więc szerokie zastosowanie w przemysłach lotniczym, samochodowym, maszynowym, elektrotechnicznym, elektronicznym, stoczniowym, zabawkarskim itp.
Nasi inżynierowie przedstawiają drugą listę książek pomocnych do samodzielnej nauki tego programu:
1. CATIA. Podstawy modelowania i zapisu konstrukcji
Autorzy: Wojciech Skarka, Andrzej Mazurek
Książka ta zawiera materiały niezbędne do opanowania programu CATIA w zakresie wystarczającym do realizowania podstawowych zadań projektowych. Nie jest ona opisem kolejnych modułów programu CATIA, ale prowadzi przez określony zakres procesu projektowo-konstrukcyjnego z zastosowaniem wspomagania systemem CATIA.
Publikacja oraz płyta zostały dostosowane do wersji systemu CATIA V5R12, czyli najnowszej wersji systemu dostępnej w momencie pisania książki. Mimo to książka może być stosowana zarówno do systemów w wersji nowszej, jak i w wersji starszej.
2. CATIA. Narzędzia i moduły
Autor: Michel Michaud
Bardzo dobra książka, dzięki której dostosujesz środowisko pracy do własnych potrzeb, poznasz dostępne narzędzia oraz zasady tworzenia projektów. W kolejnych rozdziałach zdefiniujesz więzy oraz wykorzystasz profile. A gdy już opanujesz podstaw pracy w programie CATIA przejdziesz do poznawania modułów: Part Design, Assembly Design, Generative Shape Design oraz wsparcia w zakresie wymiarowania.
Książka ta jest świetnym podręcznikiem dla wszystkich użytkowników programu CATIA. Cenną wiedzę zdobędą zarówno ci zaawansowani, jak i początkujący.
Dzięki tej książce:
• poznasz możliwości programu CATIA
• wykorzystasz dostępne moduły
• dostosujesz środowisko pracy do swoich potrzeb
• przygotujesz profesjonalny projekt.
.
3. CATIA. Podstawy modelowania powierzchniowego i hybrydowego.
Autor: Marek Wyleżoł
Zamiarem autora tej książki jest praktyczne wprowadzenie czytelnika w świat zagadnień modelowania powierzchniowego i hybrydowego realizowanych przy użyciu wybranych modułów systemu CATIA w wersji v5r9.
Książka jest bogato ilustrowana i opatrzona obszernym komentarzem – przykłady zastosowań modułu Generative Shape Design do modelowania powierzchniowego oraz współpracy modułów Generative Shape Design i Part Design w modelowaniu hybrydowym. Są tam również omówione narzędzia programowe modułu Sketcher (tzw. szkicownika).
Książka ma charakter poradnika ćwiczeniowego i jest pomocą dla użytkowników systemu CATIA, którzy znając już modelowanie bryłowe chcieliby rozwinąć swoją wiedzę o umiejętność modelowania powierzchniowego, a także połączenia obu metod modelowania w ramach modelowania hybrydowego.
4. Modelowanie bryłowe w systemie CATIA. Przykłady i ćwiczenia.
Autor: Marek Wyleżoł
System CATIA jest oferowany w różnych konfiguracjach tzw. platformach, różniących się między sobą modułami składowymi. Platformy te nazwano P1, P2 oraz P3. Każdą z nich opracowuje się pod kątem różnych potrzeb użytkowników. Autor skupił się na platformie P2.
Książka ta przedstawia zagadnienia związane z praktycznym zastosowaniem modułu Part Design, wchodzącego w skład platformy P2 systemu CATIA w wersji v5r7.
Bogato ilustrowana i opatrzona obszernym komentarzem książka jest pełna przykładów zastosowania modułu Part Design do modelowania bryłowego, modelowania hybrydowego i parametryzacji modeli bryłowych. Publikacja ma charakter poradnika ćwiczeniowego (autor, aby ułatwić i przyśpieszyć naukę, podsuwa gotowe rozwiązania i wzorce do ewentualnego naśladowania). Dzięki takiej zawartości, książka może być użyteczną pomocą dla początkujących i średnio zaawansowanych użytkowników modułu Part Design.
Jak już wspominaliśmy poprzednim razem, na stronie wydawnictwa www.helion.pl bardzo często można kupić te książki w promocyjnych cenach.
Zapraszamy do lektury!
Do przygotowania artykułu wykorzystano materiały pochodzące ze strony internetowej: www.helion.pl.